![](https://3.bp.blogspot.com/-Xx_BBGta1ow/W4ecNbaJ5AI/AAAAAAABq-E/IolzVCAXlXMMvLQxIDhaZ9VE-OuD4xgagCLcBGAs/s640/IMG_20180830_102425.jpg)
Στη γειτονιά των αγγέλων ο μικρός Στράτος-Ραφαήλ
Δεν κατάφερε, τελικά, να βγει νικητής από τη μάχη με τον καρκίνο ο 9χρονος Στράτος-Ραφαήλ Μπινής, ο αγώνας του οποίου είχε συγκινήσει την τοπική -και όχι μόνο- κοινή γνώμη. Παρά το γεγονός ότι στα μέσα Ιουλίου ο μικρός Στράτος-Ραφαήλ είχε υποβληθεί σε μια δύσκολη χειρουργική επέμβαση για την αφαίρεση όγκου (μια επέμβαση που, εκείνες τις ημέρες, είχε στεφθεί με επιτυχία), ο καρκίνος επανεμφανίστηκε, με αποτέλεσμα ο άτυχος 9χρονος να αφήσει την τελευταία του πνοή λίγο πριν από τα μεσάνυχτα της Τετάρτης.
Η νεκρώσιμη ακολουθία αναμένεται να ψαλεί την Παρασκευή, στη 1 το μεσημέρι, στον Ιερό Ναό της Αγίας Ειρήνης.