![](https://1.bp.blogspot.com/-5Y5Cc9sLTuM/XZoSapZiSaI/AAAAAAACPxc/b6A11y7GFr89U_uhW6eRVDwKQmQnhM3IwCLcBGAsYHQ/s640/%25CE%25B1%25CF%2581%25CF%2587%25CE%25B5%25CE%25AF%25CE%25BF%2B%25CE%25BB%25CE%25AE%25CF%2588%25CE%25B7%25CF%2582%2B%25281%2529.jpeg)
Σοκ προκάλεσε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης η πτώση ενός ανήλικου αγοριού από τον τρίτο όροφο πολυκατοικίας!
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες του ΑΠΕ-ΜΠΕ, το τρίχρονο αγόρι, το μεσημέρι της Κυριακής, έπεσε από μπαλκόνι τρίτου ορόφου πολυκατοικίας, στην οδό Βαλαωρίτου 4, στο κέντρο της πόλης.
Η αστυνομία επιβεβαίωσε ότι το παιδάκι -από οικογένεια μεταναστών- μεταφέρθηκε τραυματισμένο, με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, στο νοσοκομείο Ιπποκράτειο.
Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, το αγοράκι υπέστη ελαφρά τραύματα κατά την πτώση από τον τρίτο όροφο και η κατάστασή του δεν χαρακτηρίζεται ως σοβαρή. Τα αίτια της πτώσης θα ερευνηθούν από το οικείο αστυνομικό τμήμα.