![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSFoPWrQIJnrMmNVmR0xgT9yY96iBgaPneaTZA6fQ-Ll7hh8FHjI4DaxniXuGwClbmutSoxOx0x2CSQUKJOLrLcssUi_W_cJAmOdrPUz357EMaTJKIYnYvXW3C86s7coLBWF5XT-81VD5h3K16KwDZ8n3OJYfdEyWms5-XR71fsLCoBHiS_8Ey-hCF/w400-h208/17%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82%20%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CF%86%CE%B8%CE%B7%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF%20%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%88%CE%B5%20%CE%BF%CF%80%CE%B1%CE%B4%CF%8C%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20%CE%91%CE%A1%CE%97.jpg)
Οι άμεσες ενέργειες αστυνομικών του Τμήματος Ασφαλείας Πυλαίας – Χορτιάτη, οδήγησαν στην ταυτοποίηση των στοιχείων και την σύλληψη 17χρονου ημεδαπού, ο οποίος ενέχεται σε περιστατικό αφαίρεσης είδους ένδυσης που έφερε έμβλημα αθλητικής ομάδας.
Ειδικότερα, όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, βραδινές ώρες χθες (01-04-2022) σε περιοχή της Πυλαίας, ο συλληφθείς προσέγγισε ανήλικο ημεδαπό και, με την απειλή χρήσης σωματικής βίας, του αφαίρεσε ζακέτα, η οποία έφερε έμβλημα του ΑΡΗ.
Πρωινές ώρες χτες Σάββατο (02-04-2022), στο πλαίσιο οργανωμένης επιχείρησης, αστυνομικοί της επιληφθείσας Υπηρεσίας, εντόπισαν και συνέλαβαν τον 17χρονο, ενώ η αφαιρεθείσα ζακέτα που κατείχε ο συλληφθείς, αποδόθηκε στον ιδιοκτήτη της.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης.