![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoipYod91TRwxSh7JLeZ3TlK6EprP9erK-8qc3TMMpZsO9CjnTOnLGbjJbdmag6fEgkKitb6xt2Gv_sl_IsSX81F3gSTemhGHavtFVHxJFU1Z-AvagGkUjvXYLSIHoXDec68m3EINhb8Yk2EYXMJb07TLRQBclA1gjaCU7fashTznDt-GhG_iq6ibB/w400-h241/%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CE%B1%20%CE%AD%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B5%20%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B5%CF%82%20%CF%80%CE%BB%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85,%20%CF%80%CE%BF%CF%85%20%CF%84%CE%B9%CF%82%20%CF%80%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B5%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%B3%CE%BB%CF%8D%CE%BA%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1.jpg)
Γυναίκα έφαγε ταμπλέτες πλυντηρίου, που τις πέρασε για γλύκισμα
Στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών, χωρίς ευτυχώς να κινδυνεύει η υγεία της, διακομίστηκε μια 67χρονη γυναίκα από την Αμαλιάδα που έφαγε… ισχυρό απορρυπαντικό, άκρως διαβρωτικό, το οποίο προκαλεί εγκαύματα.
Σύμφωνα με πληροφορίες του patrinews, η 67χρονη γυναίκα είχε πάει το περασμένο Σάββατο στα εγκαίνια ενός σούπερ μάρκετ στην Αμαλιάδα, όπου μοιράστηκε το απορρυπαντικό σε ταμπλέτες, σε συσκευασία δώρου.
Η άτυχη γυναίκα πήγε στο σπίτι νομίζοντας ότι το «δώρο» ήταν κάποιο γλύκισμα, οπότε ξεκίνησε να το τρώει.
Λίγη ώρα αργότερα, η 67χρονη διακομίστηκε στο νοσοκομείο του Ρίου με συμπτώματα δηλητηρίασης.