![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlXWkxvxIXX9ogus6jy2iDeCGak6sXsQmf-CJE7SDBejwCvMEuspkRSBGs_JgbOhypcY_n8z7HCVneKGPd56yyXv1IW6Atbij_zsV3Sd3pisrnNcg9Uunq4qntvxVnSlJIGLbSJOsGxOcSi7xC6RJOzFcWHgwL_Ik9Zf0sq6ea-1JhcHGt5Zk0AbC5/w640-h360/%CE%9C%CE%B5%20%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%BC%CE%B5%20%CE%AD%CE%BD%CE%B1%20%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%20%CF%83%CF%8C%CE%BF%CF%85%20%CF%80%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD%20%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%20%CE%B7%20%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%20%CF%84%CE%BF%CF%85%20%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%85%20%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1%20%CE%91%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82%20%CF%83%CF%84%CE%B7%20%CE%98%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7..jpg)
Με μουσική και με ένα εντυπωσιακό σόου πυροτεχνημάτων αναμένεται η αλλαγή του χρόνου στην πλατεία Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη.
Την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς, από τις 8 το βράδυ, η γιορτινή πλατεία θα γεμίσει με τις μουσικές από γνωστούς DJs της πόλης. Λίγα λεπτά πριν από την αλλαγή του χρόνου, ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας θα απευθύνει ευχές για την καινούρια χρονιά, ενώ η μουσική θα συνεχιστεί για περίπου μία ώρα μετά την αλλαγή του χρόνου.
Η είσοδος στο 2023 θα συνοδευτεί από ένα 6λεπτο σόου πυροτεχνημάτων.
Το υπερθέαμα χρωμάτων και σχεδίων, που αναμένεται να φωτίσει τον ουρανό, αποτελεί χορηγία του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Θεσσαλονίκης (ΕΒΕΘ). Η ρίψη των πυροτεχνημάτων θα γίνει από θαλάσσης, από το ύψος της πλατείας Αριστοτέλους.