![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghUTn-DKqarnhJZc9xzpGPOG_SoQJCa4kASjTHIw3GdnIlJNfU4zt7G2XHfKXEmVs1Rmp0K0dI7K91s3CDz0-iiEyIxIpBP_NADsRNRIk3_52OLOroOtYWIuytpNGBXro0LIOvqHxWc-VwuKhNYfKLxJY95dkgCmEBvAmwbXoPIFYK3TMF28H1dG7o/w640-h426/%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B1%20%CE%BD%CF%8D%CF%87%CF%84%CE%B1.jpg)
Συνελήφθη στο πλαίσιο του αυτοφώρου, στην Μαγούλα Αττικής, από αστυνομικούς της 'Αμεσης Δράσης (Ομάδα ΔΙΑΣ), 36χρονος τσιγγάνος, για ανθρωποκτονία.
Η σύλληψη έγινε μετά το επεισόδιο που σημειώθηκε για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία στον οικισμό Βλυχό Μεγάρων, όταν ο 36χρονος πυροβόλησε με κυνηγετική καραμπίνα τον 28χρονο, πλήττοντάς τον στο θώρακα.
Το θύμα μεταφέρθηκε από οικείους του στο Κέντρο Υγείας Μεγαρέων, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Έπειτα από συνεχείς αναζητήσεις, αρχικά εντοπίστηκε από σταθμό Τροχαίας το αυτοκίνητο που επέβαινε ο αναζητούμενος να κινείται στη Ν.Ε.Ο. Αθηνών- Κορίνθου και στη συνέχεια, αστυνομικοί της Ομάδας ΔΙΑΣ. ακολούθησαν το αυτοκίνητο έως την ακινητοποίησή του στην Έξοδο Μαγούλα της Αττικής Οδού.
Ο 36χρονος, οδηγήθηκε στην Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Δυτικής Αττικής όπου ταυτοποιήθηκε ως δράστης της ανθρωποκτονίας.
Ο συλληφθείς με τη σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία θα οδηγηθεί στην Εισαγγελία Πλημμελειοδικών Αθηνών.