![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGQPFX2XDZKVMF-DYGHi6g_Ja5JbZ4GAYcjuY3jJcXdZighmORnWe7jXTrzlEWudwKo5KwmfRfajw8rVWDeGDoIdIga1rGwBnzVStErF-VHub7m7Zpt1oGEgpgxM0-WNc-xAxE59uhoR-dM-no1dw03kRpiNflRE_3sLkuV9BvOwMM_6fca6h3Kf0CTMI/w640-h376/%CE%9A%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%20%CE%B8%CE%B1%20%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9%20%CE%B7%20%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE%20%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%82,%20%CF%84%CE%B7%CE%BD%20%CE%A4%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%2020%20%CE%9C%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AF%CE%BF%CF%85%20%CE%B1%CF%80%CF%8C%20%CF%84%CE%B9%CF%82%2011%20%CF%84%CE%BF%20%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%B4%CF%85%20%CE%AD%CF%89%CF%82%20%CF%84%CE%B9%CF%82%205%20%CF%84%CE%BF%20%CF%80%CF%81%CF%89%CE%AF%20%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%A0%CE%AD%CE%BC%CF%80%CF%84%CE%B7%CF%82.webp)
Κλειστή θα παραμείνει αύριο Τετάρτη 20 Μαρτίου από τις 11 το βράδυ έως τις 5 το πρωί της Πέμπτης 21ης Μαρτίου η περιφερειακή οδός και στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας σύμφωνα με ανακοίνωση της διεύθυνσης Τροχαίας Θεσσαλονίκης. Η κυκλοφορία θα διακοπεί από τον ανισόπεδο κόμβο Νεάπολης (κ6) έως και τον ανισόπεδο κόμβο Τριανδρίας (Κ8).
Συγκεκριμένα θα διακοπεί η κυκλοφορία όλων των οχημάτων στην εσωτερική περιφερειακή οδό Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα πορείας προς ανατολικά, από το ύψος του Α/Κ Νεάπολης.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στην ανατολική εσωτερική περιφερειακή οδό Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα πορείας προς ανατολικά, στο ύψος του Α/Κ Κ6 (Νεάπολης) θα εκτρέπεται στον κλάδο εξόδου προς Νεάπολη και μέσω κατάλληλης σήμανσης θα διεξάγεται από τον αστικό ιστό και δια μέσω του Α/Κ Κ8 (Τριανδρίας) θα επανέρχεται στην ανατολική εσωτερική περιφερειακή οδό Θεσσαλονίκης με ρεύμα πορείας προς τα ανατολικά. Θα διακοπεί η κυκλοφορία όλων των οχημάτων στην εσωτερική περιφερειακή οδό Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα πορείας προς δυτικά, από το ύψος του Α/Κ Κ8 (Τριανδρίας).
Η κυκλοφορία των οχημάτων στην ανατολική εσωτερική περιφερειακή οδό Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα πορείας προς δυτικά, στο ύψος του Κ9 - Κ8 Α/Κ Τούμπας - Τριανδρίας θα εκτρέπεται στον κλάδο εξόδου προς Τούμπα - Τριανδρία και μέσω κατάλληλης σήμανσης θα διεξάγεται από τον αστικό ιστό.
Η τροχαία Θεσσαλονίκης παρακαλεί τους οδηγούς να καταβάλλουν ιδιαίτερη προσοχή, να συμμορφώνονται με τις πινακίδες σήμανσης, προς αποφυγή τροχαίων ατυχημάτων και δημιουργίας κυκλοφοριακών συμφορήσεων.