![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIpLEG2GF_2hjSycyIN3XwaUcHaNVepV9CpVb04wy5j39wnPzQtUBpQQzqCIk-9h3lbWCaCI53Za2PFpBqPzWD0ohZQfIFl01_5K3emIScuYocy6ZcRDag9NxcfMNdSwTCc73cRk_RoNgEhznie4NUnoUh-g7bxX8IVlypXDN-PEneffUIR9mQqzsS/w640-h520/0178C356-751D-48EE-B24F-451E3F3B47E7.jpeg)
Στην Κωνσταντινούπολη βρέθηκαν οι Δήμαρχοι του πολεοδομικού συγκροτήματος Θεσσαλονίκης, με αποστολή της ΠΕΔΚΜ, σε επίσκεψη και προσκύνημα στο οικουμενικό πατριαρχείο.
Παράλληλα οι Δήμαρχοι επισκέφθηκαν το γηροκομείο Βαλουκλή για το οποίο η ΠΕΔΚΜ συνδράμει στην αποκατάσταση του γηροκομείου μετά την καταστροφική πυρκαγιά, εκταμιεύοντας ένα κονδύλι ύψους 50.000 €
Απόντος του Δημάρχου, ο Δήμος Θεσσαλονίκης εκπροσωπήθηκε από τον πρ. Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Δρόσο Τσαβλή.
Απών ο Ζέρβας, παρών ο Αντι-Ζέρβας. Λέτε η εφημερίδα Καρφίτσα να προβλέπει το μέλλον;
*Φωτογραφία από την έντυπη έκδοση της εφημερίδας Καρφίτσα