![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivGRKoRsPVUozfYP8BETl9LLosAK0TSxhFHgQCswAnuGj3BKIvdH5twHWdR3JnqxX-X3y5ZW_t9ayHpVHE-8y_QjYe_tfR6DrwCLyhwMIe4MHuaWe87Lhvpa528FUzq65RThu3u7bk41JmPAd8HeAFYkAfzD_9ZDlDiQXtfUFQbRgtgB_Zx9xgRZ2y/w640-h374/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CE%B1%20%CE%B2%CE%B1%CF%86%CF%84%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BA%CE%B5%20%CE%A7%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%AE%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%BD%CE%B1%20%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B5%CE%AF%20%CE%88%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B1,%20%CF%83%CE%B5%20%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD%20%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CF%85%CE%B8%CE%AD%CE%BD%CE%B9%CE%BF%20%CE%B3%CE%AC%CE%BC%CE%BF.webp)
Τουρκάλα βαφτίστηκε Χριστιανή για να παντρευτεί Έλληνα, σε έναν παραμυθένιο γάμο
Η Χίος στο επίκεντρο με τις εικόνες να κάνουν το γύρο του διαδικτύου. Η Τουρκάλα αγαπημένη του Κώστα Ανδρεάδη βαφτίστηκε χριστιανή και ο γάμος τους ήταν όπως τον είχαν ονειρευτεί…
Ο έρωτας την έκανε να αφήσει την πατρίδα της για την Ελλάδα και πλέον κάνει όνειρα για το μέλλον. Η Τουρκάλα Denis βαφτίστηκε χριστιανή και ο γάμος της με τον Κώστα Ανδρεάδη ήταν παραμυθένιος. Η ίδια δηλώνει ευτυχισμένη και φαίνεται να έχει προσαρμοστεί πλήρως στους ρυθμούς της νέας της καθημερινότητας.
Το Σάββατο 29 Απριλίου πραγματοποιήθηκε ο γάμος του Προέδρου της μονομετοχικής του Δήμου Χίου, αρχιτέκτονα Κώστα Ανδρεάδη με την εκλεκτή της καρδιάς του Deniz.
Η Τουρκάλα σύζυγος του βαπτίστηκε Χριστιανή μια εβδομάδα νωρίτερα και πήρε το όνομα Διονυσία.
Με την εργασιακή του εμπειρία να αποτελεί σημαντικό εφόδιο, ο Κωνσταντίνος Ανδρεάδης αποτελεί ένα από τα φρέσκα πρόσωπα στο αυτοδιοικητικό προσκήνιο της Χίου.