![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgacw94hqb35i2fh9mukGiVVTxMIq_2DMUgoRSKzg2HKVJuo9qo_wzvAUrPZtH8l_ywc7IQZxK87eH-wYXDYnIxVUvls2id9KK71_g6k6efIUgH1oieL6U8wPeuoCPPe13lgwspfpI6pwvWicSqn5e4y4UCrIZ_G_mEsNj4ry59g-tCmQEXbcG-HE_j/w640-h362/dias_0.jpg)
Τέσσερις άνδρες της αστυνομίας τραυματίστηκαν όταν αυτοκίνητο μπήκε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας και έπεσε πάνω στους αστυνομικούς στα Άνω Λιόσια της Αττικής.
Όπως έγινε γνωστό τα ξημερώματα σήμερα Τρίτη 2 Μαΐου, οδηγός ΙΧ – που σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες ήταν μεθυσμένος – μπήκε στο αντίθετο ρεύμα στη Λεωφόρο Φυλής στα Άνω Λιόσια και παρέσυρε δύο υπηρεσιακά δίκυκλα της αστυνομίας, με τους αναβάτες τους, αστυνομικούς της ΔΙ.ΑΣ.
Ο ένας εκ των τεσσάρων αστυνομικών είναι σε σοβαρή κατάσταση.
Ο οδηγός του οχήματος έχει συλληφθεί και υποβλήθηκε σε αλκοτέστ.