![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGumYGLPtNAe7gHZ7JM4DiyM5PLH9NAcqxoquH64hZOmUWRdZAb-4hu3YFYxTowYGkxOKGldeKr6sSU13DhU29UC5K9PtS2bKYkfQnlTw4uAltXN3Piao23oTA9NYeNYBo7iZZ8195RpIE7jFwYmhSOBFosUe-Wr6hF5IDxkU1nRIC_ePst0RbX1NY/w640-h378/IMG_20230502_120212.jpg)
Χειροπέδες σε 45χρονο, ο οποίος επιχείρησε να ληστέψει με αεροβόλο όπλο περίπτερο στην οδό Κωνσταντινουπόλεως, στα ανατολικά της Θεσσαλονίκης, πέρασαν αστυνομικοί, τα ξημερώματα της Πρωτομαγιάς.
Ουσιαστική υπήρξε η συμβολή του υπαλλήλου του περιπτέρου, ο οποίος κατάφερε να ακινητοποιήσει τον ένοπλο, καλώντας στη συνέχεια την Άμεση Δράση.
Από την αστυνομική έρευνα προέκυψε ότι ο 45χρονος είχε διαπράξει από τις αρχές του έτους τέσσερις ληστείες σε καταστήματα καφέ - take away κι άλλη μια σε απόπειρα σε βενζινάδικο, όλες στην περιοχή της Ανάληψης.