![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgsjA934VVqgw3pcain5vH-C-8O3m5_q6wt6P1oKHaAg7kKrhaVIzqg6vSbo4Yvhwc0mGBz7s8YE9Qyau_pHu1OJftFxNhtejOE88lgwTYPGEuMoZmjEbjJ94CxTgODXB4Cbjt1wJgKzMHtLwASfYqWRd7FeP7l9nPje3SPgktBJmaNUOiHQiPjBdM1vcg/w640-h426/%CE%94%CE%B5%CE%BD%20%CE%B8%CE%B1%20%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%20%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%B3%CE%AC%CE%BC%CE%BF%20%CE%BC%CE%B1%CF%82%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%9C%CE%B7%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B7.webp)
"Δεν θα καλέσουμε στον γάμο μας τον Μητσοτάκη"
Αποκλεισμένος στην Αστυπάλαια ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασσελάκης, δέχθηκε το πρωί της Τρίτης (23/4/24) ερωτήσεις από τους φίλους του στο Instagram…
Μεταξύ άλλων, τον ρώτησαν αν κρυώνει με το κοντομάνικο και τότε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης απάντησε:
«Όχι βέβαια, πήγα λύκειο βόρεια της Βοστώνης. Εκεί να δεις, τι -20 βαθμούς τράβηξα».
Ο Στέφανος Κασσελάκης είπε ότι δε θα μπορούσε ποτέ να συγκυβερνήσει με τη ΝΔ ενώ σε ερώτηση του Γιώργου Λιάγκα για το αν θα καλέσει τον Κυριάκο Μητσοτάκη στο γάμο του, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ απάντησε:
«Δεν θα καλέσω τον πρωθυπουργό»…
Αιτιολογώντας την απάντησή του, ο Στέφανος Κασσελάκης διευκρίνισε:
«Επειδή ο γάμος είναι μόνο για στενούς φίλους και συγγενείς αλλά αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι, όταν πάει ο πρωθυπουργός σε έναν γάμο ομόφυλου ζευγαριού θα απαντήσει για τον βουλευτή Δράμας που δεν αποπέμπει, που με λέει «αρσενικό ή θηλυκό»;
Θα απαντήσει για το 1/3 της κοινοβουλευτικής του ομάδας που απείχε»;
Νωρίτερα το πρωί, σε σύνδεση που έκανε ο Στέφανος Κασσελάκης, στην εκπομπή του Γιώργου Λιάγκα, είπε μεταξύ άλλων πως έκανε καλά που κράτησε εκτός ευρωψηφοδελτίου του ΣΥΡΙΖΑ τον Δημήτρη Παπανώτα.