![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjv63caUMnftmZprxOdbzhng1j3nePBkDaZizZGyuO0M4tkH_YxcWGDk8B5DjeQlWBGRkmGg4VOhztQa03jrLnBZ6lXhgzehrUJeuf7KticFNRKYexnH9xGoH69o1cSBOXT8BoaA9kqPagPX7LOoplDQpesWqkRnb4pq87B246U_ROJF6KWnx2H_lg2/w640-h638/%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE_%CE%BA%CF%85%CE%B4%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%B1.jpg)
Μετά από αλιευτικούς ελέγχους που διενήργησαν, μεσημβρινές ώρες σήμερα, στελέχη του Α' Λιμενικού Τμήματος Νέας Μηχανιώνας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Θεσσαλονίκης, με περιπολικό όχημα ΛΣ.-ΕΛ.ΑΚΤ., στην περιοχή “ΚΑΒΟ ΝΤΟΥΡΜΠΑΛΗ” Αγγελοχωρίου, κατελήφθει αλιέας, να διενεργεί υποβρύχια αλιεία (χωρίς αλιευτικό εργαλείο), οστράκων του είδους “VENUS VERRUCOSA” (ΚΥΔΩΝΙ).
Από τη Λιμενική Αρχή Νέας Μηχανιώνας βεβαιώθηκε μία διοικητική -αλιευτική παράβαση, ενώ κατασχέθηκαν 7,115 κιλά κυδώνια, τα οποία απορρίφθηκαν εκ νέου στη θάλασσα.