![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCZ3Kb_P4a6xZMllbDEVLKPFBVg_ofx6AnQB0p2sMiN-OvZ3-BIAGbKe5hMPRGzJcu6yj7A_zDLlM34xuav29_o0V4wwwfu4Cg_wcWtyQxcLJZ2dbABeL8vJmOqho3__PP-o5osgoLmLfyUxx9WTS9yUIMldrXgNM7ier-pnk-ZVeZy22o54220t1T/w640-h426/%CE%94%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD%20%CE%A4%CE%B5%CF%83%CF%84%20%CE%A0%CE%B1%CF%80,%20%CF%83%CF%84%CE%BF%20%CE%94%CE%AE%CE%BC%CE%BF%20%CE%98%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7%CF%82.jpg)
Δωρεάν τεστ Παπ σε όλες τις γυναίκες προσφέρει η Διεύθυνση Κοινωνικής Προστασίας και Δημόσιας Υγείας του Δήμου Θεσσαλονίκης, μέσω του Τμήματος Προστασίας και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας (Δημοτικά Ιατρεία), με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας.
Η δράση απευθύνεται σε όλες τις δημότισσες/κατοίκους του Δήμου Θεσσαλονίκης, ηλικίας 21- 65 ετών και θα διεξαχθεί από τη Δευτέρα 13 Μαρτίου έως την Παρασκευή 17 Μαρτίου.
Το Γυναικολογικό ιατρείο του Δήμου Θεσσαλονίκης εξυπηρετεί καθημερινά γυναίκες ανασφάλιστες ή δικαιούχους του Ε.Ε.Ε. (Ελάχιστου Εγγυημένου Εισοδήματος) για γυναικολογική εξέταση, λήψη τεστ Παπ, υπέρηχο, συνταγογράφηση εργαστηριακών εξετάσεων, συνταγογράφηση μαστογραφίας και υπερήχων μαστού.
Οι ενδιαφερόμενες μπορούν να κλείσουν ραντεβού:
Για το Ιατρείο της Τριανδρίας, Καραισκάκη 4: 2313318643-644
Για το Ιατρείο της Μοναστηρίου 53-55: 2313318920